mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes80
mod_vvisit_counterVčera550
mod_vvisit_counterTento týždeň3515
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5199
mod_vvisit_counterTento mesiac10217
mod_vvisit_counterMinulý mesiac31166
mod_vvisit_counterSpolu4607996

Kto je online

Máme  hostí: 14  pripojení
Úvod Rok 2017 VLNENIE
VLNENIE  PDF  Tlač  Email
 
26. októbra 2017 sa v Galérii ÚĽUV- u v Bratislave konala vernisáž výstavy,  v  ktorej má svoje miesto aj naša škola.  ÚĽUV takto nadväzuje spoluprácu so Školou úžitkového výtvarníctva v Ružomberku.

Výstava s názvom VLNENIE je venovaná vlne ako unikátnemu prírodnému materiálu, ktorý má dlhú tradíciu využitia nielen v tradičných remeslách. Cieľom výstavy je predstaviť vlnu ako všestranne využiteľný, praktický i estetický materiál aj pre súčasnosť.                         Výstava približuje spracovanie a základné využitie vlny cez prezentáciu jednotlivých tradičných výrobných techník ako napríklad  tkanie na krosnách, tkanie na ráme, zápästková technika, pletenie, plstenie, tkanie na doštičkách, kartičkách, vyšívanie atď. Týmto technikám sa študenti odboru textilné výtvarníctvo venujú na hodinách praktického vyučovania.

Návštevníci môžu obdivovať rozmanitosť vystavených produktov z vlny. Okrem pôvodných výrobkov sú vystavené práce výtvarníkov z  ÚĽUV-u inšpirované tradíciou, individuálnych tvorcov a tiež výrobky zo Školy úžitkového výtvarníctva J. Vydru z  Bratislavy a z  našej školy.

Výstava potrvá do 14. februára 2018.

Ing. Mária Priesolová, oddelenie textil. výtvarníctva

späť