mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes50
mod_vvisit_counterVčera550
mod_vvisit_counterTento týždeň50
mod_vvisit_counterMinulý týždeň4197
mod_vvisit_counterTento mesiac10187
mod_vvisit_counterMinulý mesiac31166
mod_vvisit_counterSpolu4607966

Kto je online

Máme  hostí: 27  pripojení
Úvod Rok 2013 Imatrikulácie 2013
Imatrikulácie 2013  PDF  Tlač  Email
Nikto nepochybuje, že štvrtok, 24. októbra 2013 bol zvláštny, výnimočný. Pre niektorých kvôli skrátenému vyučovaniu, pre iných zas znamenal bránenie si územia. Na našu „ ŠÚV-kársku“ pôdu totižto vtrhli akísi kovboji a my, udatní indiáni Šuvkačitovia sme ich predsa museli privítať!

Keď uvideli náš tábor od strachu až zbledli HA! ... alebo to bolo kvôli nášmu tancu? Na tom nezáleží, pretože pred sebou mali niekoľko skúšok vďaka ktorým mali dokázať, či sú hodní stať sa našimi udatnými bratmi a sestrami. Nemali to ľahké, veď porotou boli samotní bohovia. Preťažkými skúškami, hoc zle ozvučenými, (Ale uznajte, odkiaľ majú chudáci indiáni zohnať poriadnu elektroniku?) ich sprevádzal náš najveselší bojovník, veľmi vzdialený bratranec Winnetoua. Keď kovboji poznali, čo je pre nich najlepšie a všetkého sa zriekli, mocní bohovia im pekne požehnali. Babka šamanka potom každého z nich obdarila tajomnou veštbou i novým menom a bolo to. Spojení večným putom začali sme tancovať. Teda aspoň tí, ktorí neodišli skôr. Zrejme si mysleli, že ich oskalpujeme alebo to bolo kvôli prapodivným mučiacim praktikám ujov DJ-ov?

Tak či onak, tretiaci to zvládli, prváci prežili, diváci ostali- deň sa vydaril. Týmto chcem našim bažantíkom-študentíkom zaželať veľa šťastia, trpezlivosti a inšpirácie, budete to potrebovať!

Kristína Beneková III.C

späť