mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes347
mod_vvisit_counterVčera554
mod_vvisit_counterTento týždeň1432
mod_vvisit_counterMinulý týždeň6254
mod_vvisit_counterTento mesiac2287
mod_vvisit_counterMinulý mesiac14289
mod_vvisit_counterSpolu4406539

Kto je online

Máme  hostí: 30  pripojení
Úvod Rok 2013 Salón ŠÚV -photo_graphic_design_costumes_toys
Salón ŠÚV -photo_graphic_design_costumes_toys  PDF  Tlač  Email
Dňa 10.okt. 2013 vo štvrtok sa v priestoroch Centra nezávislej kultúry „ZÁHRADA“ v Banskej Bystrici uskutočnila módna prehliadka a vernisáž prác študentov našej školy. Išlo o nápad a samostatnú akciu študentov pomaturitného špecializačného štúdia. 

Vizuálne rôznorodé diela vystavili kreatívni študenti z odborov produktovej tvorby, maľby a iných médií, fotografie, grafiky, propagačného výtvarníctva, hračky a dekoratívnych predmetov a scénickej kostýmovej tvorby.

Vernisáž bola zahájená netradičnou módnou prehliadkou predovšetkým dvoch autoriek: Zuzany Jurčovej a Michaely Gregorcovej, ktoré predstavili svoje najnovšie kolekcie. Okrem nich sa na prehliadkovom móle, či medzi exponátmi objavili aj modely autoriek Lucie Kvorkovej, Kataríny Khouriovej, Júlie Jurinovej, Jany Kumorovitzovej, Nikoly Petrekovej a Kataríny Kamanovej.

Medzi vystavujúcimi boli nielen študenti pomaturitného štúdia, ale aj ich rovesníci, ktorí už dnes študujú na vysokých školách. Vystavené boli práce, ktoré vznikali počas 4 rokov štúdia na našej škole. K vystavujúcim sa pridali aj niektorí tohtoroční štvrtáci.

Menovite svoje práce vystavili nasledovní kreatívni študenti: Daniel Matula, Kristína Kandriková, Katarína Lobelová, Martin Babic, Barbora Tatarková, Šimon Chyla, Magdaléna Schnurlová, Filip Bednár, Martina Slobodníková, Michaela Obšitošová, Laura Sahuľová, Lucia Galicová.

Atmosféru čerstvého umenia svojou energiou dotvorili aj hudobní hostia I´m_Planet(Rbk) a Frequency(Vt).

Na záver s radosťou spomeniem človeka, ktorý celú akciu uviedol do života, nášho študenta pomaturitného štúdia Adama Englera, ktorému patrí veľké poďakovanie. Samozrejme, že ani bez motivácie kolegu V. Lofaja, partie šikovných a ochotných študentov a skvelých ľudí zo „Záhrady“ by sa táto vydarená akcia nezrodila.

Verím, že ešte bude viac takýchto inšpiratívnych stretnutí...

A.Némethová

späť