mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes24
mod_vvisit_counterVčera550
mod_vvisit_counterTento týždeň24
mod_vvisit_counterMinulý týždeň4197
mod_vvisit_counterTento mesiac10161
mod_vvisit_counterMinulý mesiac31166
mod_vvisit_counterSpolu4607940

Kto je online

Máme  hostí: 21  pripojení
Úvod Rok 2007 Rem Art 2007
Rem Art 2007  PDF  Tlač  Email
Štvrtok, 18 Október 2007 00:00

V dňoch 16.10. – 18.10. 2007 sme sa zúčastnili 14. ročníka medzinárodného stretnutia študentov a pedagógov stredných umeleckých škôl REM – ART v Čadci. V Kysuckej galérii vystavovali práce študentov a prezentovali praktickými ukážkami svoje študijné odbory nasledovné školy:

Zespól szkól plastycznych Bielsko – Biala

Střední umělecká škola Ostrava

a naša „školička“

Návštevníci výstavy – žiaci ZŠ z Čadce a okolia v hojnom počte, mali veľký záujem vyskúšať si jednotlivé techniky, prezentované našimi študentkami: paličkovanie, tkanie na ručných krosnách, sublimačná tlač a pletenie na plochom pletiarskom stroji. Deti aj dospelí obdivovali vystavené výtvarné práce a výrobky–originály zo študijných odborov propagačné výtvarníctvo, tvorba hračiek a dekoratívnych predmetov, propagačná grafika, odevný dizajn a ručné výtvarné spracúvanie textílií.
Poľská škola prispela do tvorivých dielní ukážkami sieťotlače a Ostraváci niektorými grafickými technikami.
Stretnutie bolo prínosom pre všetkých zúčastnených, študenti nadviazali priateľstvá, pedagógovia porovnávali a inšpirovali sa, žiaci ZŠ mali možnosť vyskúšať si techniku, o ktorej dovtedy nevedeli...
Dôležitým rozmerom tejto vydarenej akcie je, že poskytla informácie o našej škole a o odboroch, ktoré možno na nej študovať potencionálnym záujemcom a širokej verejnosti.

Ing. Mária Priesolová a Ľudmila Hatiarová

späť

Posledná úprava Utorok, 26 Júl 2011 14:33