mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1293
mod_vvisit_counterVčera3151
mod_vvisit_counterTento týždeň11393
mod_vvisit_counterMinulý týždeň4021
mod_vvisit_counterTento mesiac28325
mod_vvisit_counterMinulý mesiac43286
mod_vvisit_counterSpolu4594938

Kto je online

Máme  hostí: 33  pripojení
Úvod Rok 2011 Dnes tovariš, zajtra majster
Dnes tovariš, zajtra majster  PDF  Tlač  Email
Sobota, 25 Jún 2011 01:00

V nedeľu 12. júna sa konal v Múzeu slovenskej dediny v Martine ďalší ročník programového podujatia Dnes tovariš, zajtra majster.

Podujatie v rázovitom prostredí skanzenu je zamerané na ľudovú kultúru – vystúpenie folklórneho súboru, tradičné remeslá a možnosť prezentovať sa dostali aj stredné školy, na ktorých sa vyučujú odbory, ktorých študenti pracujú s tradičnými materiálmi ako drevo, prírodné vlákna, kov atď.

Našu školu reprezentovali Miška Kuniaková z textilného výtvarníctva a Martinka Labdová zo študijného odboru tvorba hračiek a dekoratívnych predmetov. Návštevníkom akcie predviedli tkanie na ručných krosnách, vyrezávanie lupienkovou pílkou a suché plstenie.

Dospelých aj deti zaujali tiež vystavené práce študentov, niektorí ich aj vyskúšali. Ďalšie informácie o našej škole a možnostiach štúdia dostali návštevníci z poskytnutých propagačných materiálov školy

Ing. Mária Priesolová ODD TVY

späť

Posledná úprava Štvrtok, 25 August 2011 23:39