mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes746
mod_vvisit_counterVčera1363
mod_vvisit_counterTento týždeň6145
mod_vvisit_counterMinulý týždeň3335
mod_vvisit_counterTento mesiac746
mod_vvisit_counterMinulý mesiac14289
mod_vvisit_counterSpolu4404998

Kto je online

Máme  hostí: 19  pripojení
Úvod Rok 2006 Návšteva bábkového divadla
Návšteva bábkového divadla  PDF  Tlač  Email
Utorok, 21 November 2006 01:00

Dňa 21. novembra 2006 sme uskutočnili plánovanú návštevu „Bábkového divadla na rázcestí“ v Banskej Bystrici. Išlo o divadelné predstavenie „Belzebubova sonáta“ a exkurziu do kostýmerne. Akcie sa zúčastnili študenti odevného dizajnu – 2. B, 3. B a odboru hračky – 1. C, spolu 44 žiakov. Ako pedagogický dozor sa zúčastnili kolegyne Karolčeková – vedúca akcie, Šebová, Biarincová a Némethová. Akciu organizovala kolegyňa Krevová. Kvôli ochoreniu hlavného predstaviteľa sme napokon videli náhradné predstavenie „Ružový a modrý svet“. Mali sme však možnosť stretnúť sa s hercami plánovaného predstavenia, ktorí nám ochotne a s humorom predstavili svoje kostýmy a masky, poskytli informácie o ich genéze, ukázali návrhy kostýmov, líčenie hercov a divadelné bábky. Nielen tieto kontrasty, ale aj samotné priestory divadla a príjemní zamestnanci boli veľkou inšpiráciou pre žiakov, ale aj nás pedagógov. Plánujeme aj tvorivú spoluprácu v blízkej budúcnosti.

Okrem divadla sme videli aj výstavu paličkovanej čipky na Krajskom úrade v Banskej Bystrici. Akcia prebehla bez komplikácií a úrazov. Hurá!

Mgr.art. P. Biarincová

späť